Květen 2015

Čas od času se to stane

12. května 2015 v 13:17 | AuTor
Čas od času se lidem dějí lehce podivné věci. Tak například já jsem přišla po necelém týdnu, kdy jsem byla v překrásném NP Podyjí, domů a kromě tátova lehce kyselého obličeje jsem našla terárko mnohonožek otevřené dokořán. Nebyl to moc pěkný pohled a trochu mě to vyděsilo, ale nevzpomínala jsem si na to, že bych je před odjezdem otvírala. Doufala jsem, že jsem je nezapomněla zavřít já, ale třeba táta a to před velmi krátkou dobou, když jim dával nějaké dobrůtky. Zkontrolovala jsem substrát v terárku i blízké okolí, a když jsem s úlevou zjistila, že substrát je plný mnohonožek a v blízkém okolí se žádné nenacházejí, přestala jsem se tím zabývat a pustila jsem to z hlavy.

Zhruba po týdnu jsem si takhle chtěla trochu narovant záda a lehla jsem si na zem. Sotva jsem se ale položila, můj pohled padl přesně na jednu mnohonožku, vcelku klidně schoulenou v klubíčku, jak si hoví na stropě a asi si vůbec nic nedělá z toho, že by neměla být hlavou vzůru na stropě, ale ve svém terárku. Další dvě byly kousek opodál a čile si to valily někam do neznáma.

Nevím, jestli by to jiného člověka nějak poděsilo, nebo zneklidnilo, ale já jsem si jen povzdychla a věděla jsem, že se mám ještě na co těšit. Ke své nevoli jsem opět vstala, mnohonožky pochytala a vrátila je do jejich domečku.
V průběhu následujících dvou hodin jsem jich našla ještě asi pět na různých místech pokoje. Když jsem se pak večer usadila k počítači s tím, že už je klid, všimla jsem si, jak si něco malého a podlouhlého s velkým množstvím nožiček statečně razí cestu napříč klávesnicní.

Co na to říct? Prostě mnohonožky.