Čas od času se to stane

12. května 2015 v 13:17 | AuTor
Čas od času se lidem dějí lehce podivné věci. Tak například já jsem přišla po necelém týdnu, kdy jsem byla v překrásném NP Podyjí, domů a kromě tátova lehce kyselého obličeje jsem našla terárko mnohonožek otevřené dokořán. Nebyl to moc pěkný pohled a trochu mě to vyděsilo, ale nevzpomínala jsem si na to, že bych je před odjezdem otvírala. Doufala jsem, že jsem je nezapomněla zavřít já, ale třeba táta a to před velmi krátkou dobou, když jim dával nějaké dobrůtky. Zkontrolovala jsem substrát v terárku i blízké okolí, a když jsem s úlevou zjistila, že substrát je plný mnohonožek a v blízkém okolí se žádné nenacházejí, přestala jsem se tím zabývat a pustila jsem to z hlavy.

Zhruba po týdnu jsem si takhle chtěla trochu narovant záda a lehla jsem si na zem. Sotva jsem se ale položila, můj pohled padl přesně na jednu mnohonožku, vcelku klidně schoulenou v klubíčku, jak si hoví na stropě a asi si vůbec nic nedělá z toho, že by neměla být hlavou vzůru na stropě, ale ve svém terárku. Další dvě byly kousek opodál a čile si to valily někam do neznáma.

Nevím, jestli by to jiného člověka nějak poděsilo, nebo zneklidnilo, ale já jsem si jen povzdychla a věděla jsem, že se mám ještě na co těšit. Ke své nevoli jsem opět vstala, mnohonožky pochytala a vrátila je do jejich domečku.
V průběhu následujících dvou hodin jsem jich našla ještě asi pět na různých místech pokoje. Když jsem se pak večer usadila k počítači s tím, že už je klid, všimla jsem si, jak si něco malého a podlouhlého s velkým množstvím nožiček statečně razí cestu napříč klávesnicní.

Co na to říct? Prostě mnohonožky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama